2016 yılından itibaren canlı kodlama yöntemi ile elektronik müzik sahnelerinde İşitsel ve Görsel performanslar vermekte olan RAW’ın ilk EP çalışması olan “Striate” Transferans etiketiyle yayınlanıyor. Ferox ve Suffocaited isimli iki parçadan oluşan EP, 21 Aralık Cuma günü dijital platformlarda yerini alacak. Albüm lansman konseri 22 Aralık günü Mecra Kadıköy’de!

“Striate” yapılardan ürettiği ses desenlerini yaratıcı kodlama ile harmanlayarak hazırladıkları iki kompozisyondan oluşuyor.

raw striate

İlk parça “Ferox”, grup tarafından hazırlanan programlama yapıları sayesinde kendiliğinden üretken elektronik ses yapılarının oluşturduğu ve breakbeat öğeleri taşıyan bir müzik çalışması. Bu şarkıda rastlantısallığın kontrol altında tasarlanılarak yaratıcılığa sağladığı etkiyi görmek mümkündür. Temel şarkı formu aynı tutulmakla birlikte konserlerde yer verildiğinde farklı sonuçların elde edilebildiği değişken bir yapıya sahip olan parça, iki kanallı dinamik denge geçişleri ile birlikte insan müdahalesinden öte farklı bir ses bütünlüğünü ortaya koyuyor.