Alternatif müzik sahnesinin yeni isimlerinden Glasxs, büyüleyici “Yemen Türküsü” yorumunu Epic Istanbul etiketiyle bugün yayımladı!

Kendisini “doğa ile robotları bir araya getiren indie-electronica müzisyeni” olarak tanımlayan Glasxs, kalıpları yıkan müzikal perspektifiyle dinleyicilerin zihninde hızla yer etmeyi başarıyor. Başlıca ilham kaynakları arasında Radiohead, James Blake, Portishead ve Lykke Li gibi vizyoner sanatçıların yer aldığı Glasxs, prodüksiyonu tamamen kendisine ait olan 2016 çıkışlı ilk albümü “Planet Reverse” ile profesyonel müzik kariyerine başladı. Çok sevilen bir Mehmet Güreli şarkısı olan “Kimse Bilmez”e getirdiği özgün yorumla yerli sahnede hayli ses getiren ve tüm dikkatleri üzerine toplayan Glasxs, 2018 başında Sony Music Türkiye’nin alt kuruluşu olarak faaliyet göstermeye başlayan Epic Istanbul’un dinamik kadrosuna dahil oldu. Genç sanatçı, yılın ilk çıkışını “Yemen Türküsü” ile yapmış olmakla birlikte, yine Epic Istanbul aracılığıyla önümüzdeki aylarda yayımlanacak olan ikinci stüdyo albümünün hazırlıklarını sürdürmektedir.

Indie, electronica ve trip-hop ekseninde gezinen canlı performanslarıyla da dinleyicileri kendisine hayran bırakan Glasxs, bugüne değin Salon İKSV, Peyote Nevizade, Bronx, Karga, Kadıköy Sahne, Peyote Cennet Bahçesi, IF Performance Hall, Peyote Eskişehir gibi yerli sahnenin en öne çıkan mekanlarında, İstanbul Caz Festivali, IndieCity, Nilüfer Müzik Festivali gibi festivallerde, ayrıca Londra’da The Beehive ve Women of Electronica’da, Berlin’de ise Saarbach Gallery’de sahne almıştır.